Wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów w branży lotniczej. W ciągu najbliższych 5 lat rodzime i międzynarodowe firmy z branży lotniczej zatrudnią w Polsce około 4 tysięcy nowych pracowników.

Zwyżkowa tendencja zatrudnienia w tym sektorze utrzymuje się już od kilku lat i z roku na rok wzrasta, ale wzrastają też wymagania. W najbliższych latach (2013-2015) potrzebnych będzie wielu specjalistów i menedżerów z wykształceniem i doświadczeniem lotniczym oraz bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Obecnie najczęściej poszukiwani do nowych inwestycji lotniczych w Polsce są głównie menedżerowie operacyjni, produkcji, jakości, logistyki, oraz inżynierowie produkcji, jakości, R&D, zakupów, konstrukcji i procesu produkcji.

 

Z planów firm lotniczych (zarówno produkcyjnych, jak i serwisowych) rozpoczynających lub rozwijających działalność w Polsce wynika, iż w 2013 r. zwiększą zatrudnienie o 35% w stosunku do 2012 roku. Oprócz kadry menedżerskiej i inżynierskiej poszukiwani są i będą również operatorzy CNC, mechanicy, spawacze oraz pracownicy działów jakości.

Każda zagraniczna firma z branży lotniczej, która już zainwestowała w Polsce jest bardzo zadowolona z polskich specjalistów. Wysoko oceniane są kwalifikacje i umiejętności naszych inżynierów oraz konkurencyjne wynagrodzenie, co przyciąga do Polski wciąż nowe firmy – komentuje Katarzyna Kordoń, Dyrektor Generalny K&K Selekt Centrum Doradztwa Personalnego. (K&K Selekt)